Maja soojustamine kvaliteetsete materjalidega tagab küttekulude vähenemise aastakümneteks.

Sestap soovitavad spetsialistid valida soojusisolatsiooni materjale mitte odavama ruutmeetri hinna, vaid ennekõike soojustatava hoone eripäradest lähtudes.

Maja seinte puhul tuleb kõigepealt lähtuda hoone konstruktsioonist. Vastavalt sellele on vaja valida kas vahtplastist või mineraalvillast soojustusmaterjal. Järgmisena peab kindlasti tähelepanu pöörama materjali soojajuhtivusele. Materjali soojaerijuhtivustegur (λ) on materjali kvaliteedi indikaator, mis näitab, kui palju soojusenergiat liigub läbi selle materjali pindalaühiku soojemalt küljelt külmemale; ühik on W/m²K. Mida suurem on λ, seda rohkem sellest materjalist toasoojust majast lahkub.

Alaliste eluruumide soojustamise puhul peab kindlasti kasutama soojustusmaterjale, mille soojaerijuhtivustegur on vähemalt 0,035 W/m²K. Need, mille number jääb 0,040 W/m²Kst kõrgemale, sobivad rohkem hooajaliste hoonete renoveerimiseks, näiteks suvilad, kus talvel palju ei viibita. Ventileeritavate fassaadide puhul kasutatakse peamiselt pehmeid kivi- või klaasvillasid.

Plaatvill on jäigem ja hoib konstruktsioonis paremini oma kuju. Rullvill on pehmem ning seda võiks kasutada samuti pigem suvilate jt mittealaliste eluruumide soojustamisel. Krohvfassaadide puhul kasutatakse jäiku kivivilla plaate või fassaadi vahtplasti. Kõige levinumad vahtplastist fassaaditooted on markeeringuga EPS 60 või EPS 60 Silver. Vahtplasti soojaerijuhtivustegur on 0,035–0,037 W/m²K. EPS 60 Silver on mustadest vahplastigraanulitest ning lisanditega, mis suurendavad kiirguse peegeldumis- ja neeldumisomadusi. Selle toote soojaisolatsiooni omadused on ca 20% paremad kui tavalisel valgel vahtplasti

       

Näitan kõiki 8 tulemust

Naturoll Plus M 040 rullivill

31.50
EUR / rull (Hind sisaldab käibemaksu 22%) Mõõdud:

50mm.  1200 x 8200mm x 2 rullis  19.68m²

100mm. 1200 x 8200mm  rullis  9,84m² 150mm. 1200/5500mm rullis  6.6m² ECOSE® tehnoloogia abil valmistatud klaaskiududest mineraalvillmatid. Toode tarnitakse rullidena. Võimalikeks kasutusaladeks on põrandad ja ripplaed, kaldkatused, siseseinad, välisseinad, kerged sõrestikstruktuurid.

ECOSE® tehnoloogia eelised:

 • pehmus
 • vähem tolmu
 • lihtne lõigata

Üldised omadused

 • Soojusjuhtivus: λD= 0,040 W/mK
 • Tuleohutuse klass: A1

Pakend

Vill on pakendamiseks kokku surutud ja kaetud isekahaneva kilega. Toode on müügil polüetüleenkilega kaetud MPS- hulgipakenditena. Pakendi kattematerjalile on kantud tootja logo ja tootesilt, millele on trükitud põhilised andmed, aga ka põhiline soovitatav paigaldusmeetod. Ladu asub Tallinnas. Pakume transporti üle Eesti, sõltumata objekti asukohast. Orienteeruv tarneaeg 2 kuni 7 tööpäeva.

Naturboard 037 plaatvill (väliskonstruktsioonidele)

31.00
EUR / pakk (Hind sisaldab käibemaksu 22%) Mõõdud: 50mm. x 565 x 1350mm.   16 plaati/pakis    12,20 m2/pakis. 100mm. x 565 x 1350mm.   8 plaati/pakis    6,1 m2/pakis ECOSE® tehnoloogia abil valmistatud Naturboard 037 (TP 116) mineraalvillplaadid on ette nähtud kasutamiseks tuulutatava voodriga seinte, kergvoodriga seinte (kilpseinad) soojus-ja müraisolatsiooniks ning välisseinte soojustamiseks siseküljele kinnitatud sõrestiku abil. Naturboard 037 (TP 116) plaate saab kasutada ka talapõrandate soojustusena. Tuulutatavate voodrite korral on soovitatav katta soojustusplaat tuuletõkkekihiga, et kaitsta soojustust läbipuhumise eest. Välisseinte soojustamisel peab pealispinna aurutõkkekiht olema paigaldatud ruumi sisemuse poole, et kaitsta seina niiskuse veeldumise eest. Metallkilppaneelide korral toimib aurutõkkena seina sisemine metallvooder. Materjali saab kasutada ka rõhtsate struktuuride, näiteks puidust sõrestikpõrandate ning ferm- või kergfermehitiste taladevahelisse ruumi paigaldatud soojus-ja müraisolatsioonina. Kõrge aururõhuga ruumide, näiteks kõrge temperatuuri või suhtelise niiskusega ruumide kohal olevatesse põrandatesse paigaldamisel on vaja paigaldada aurutõkkekiht, mis kaitseb soojustust alalise niiskuse eest.

Üldised omadused

 • Soojusjuhtivus: λD= 0,037 W/mK
 • Tuleohutuse klass: A1
Ladu asub Tallinnas. Pakume transporti üle Eesti, sõltumata objekti asukohast. Orienteeruv tarneaeg 2 kuni 7 tööpäeva.

Expert 036 M plaatvill (väliskonstruktsioonidele)

29.00
EUR / pakk (Hind sisaldab käibemaksu 22%)
Mõõdud: 150mm. x 565 x 1350mm.   5 plaati/pakis    3,81 m2/pakis
ECOSE® tehnoloogia abil valmistatud Expert 036 M plaatvill mineraalvillplaadid on ette nähtud kasutamiseks tuulutatava voodriga seinte, kergvoodriga seinte (kilpseinad) soojus-ja müraisolatsiooniks ning välisseinte soojustamiseks siseküljele kinnitatud sõrestiku abil. Expert 036 M plaatvill plaate saab kasutada ka talapõrandate soojustusena. Tuulutatavate voodrite korral on soovitatav katta soojustusplaat tuuletõkkekihiga, et kaitsta soojustust läbipuhumise eest. Välisseinte soojustamisel peab pealispinna aurutõkkekiht olema paigaldatud ruumi sisemuse poole, et kaitsta seina niiskuse veeldumise eest. Metallkilppaneelide korral toimib aurutõkkena seina sisemine metallvooder. Materjali saab kasutada ka rõhtsate struktuuride, näiteks puidust sõrestikpõrandate ning ferm- või kergfermehitiste taladevahelisse ruumi paigaldatud soojus-ja müraisolatsioonina. Kõrge aururõhuga ruumide, näiteks kõrge temperatuuri või suhtelise niiskusega ruumide kohal olevatesse põrandatesse paigaldamisel on vaja paigaldada aurutõkkekiht, mis kaitseb soojustust alalise niiskuse eest.

Üldised omadused

 • Soojusjuhtivus: λD= 0,036 W/mK
 • Tuleohutuse klass: A1
Ladu asub Tallinnas. Pakume transporti üle Eesti, sõltumata objekti asukohast. Orienteeruv tarneaeg 2 kuni 7 tööpäeva.

Unifit 035 rullivill

28.5030.00
EUR / rull (Hind sisaldab käibemaksu 22%) Mõõdud: 50mm. x 1200 x 11000mm.   13,20 m2/rullis 100mm. x 1200 x 6300mm.   7,56 m2/rullis 150mm. x 1200 x 4200mm.   5,04 m2/rullis ECOSE® tehnoloogia abil valmistatud klaaskiududest mineraalvillmatid. Toode tarnitakse rullidena. Võimalikeks kasutusaladeks on põrandad ja ripplaed, kaldkatused, siseseinad, välisseinad, kerged sõrestikstruktuurid.

ECOSE® tehnoloogia eelised:

 • pehmus
 • vähem tolmu
 • lihtne lõigata

Üldised omadused

 • Soojusjuhtivus: λD= 0,035 W/mK
 • Tuleohutuse klass: A1

Pakend

Unifit 035 on pakendamiseks kokku surutud ja kaetud isekahaneva kilega. Toode on müügil polüetüleenkilega kaetud MPS- hulgipakenditena. Pakendi kattematerjalile on kantud tootja logo ja tootesilt, millele on trükitud põhilised andmed, aga ka põhiline soovitatav paigaldusmeetod. Ladu asub Tallinnas. Pakume transporti üle Eesti, sõltumata objekti asukohast. Orienteeruv tarneaeg 2 kuni 7 tööpäeva.

SUPERPAKKUMINE! EPS 60 Silver soojustusplaadid

42.0052.00
EUR / pakk (Hind sisaldab käibemaksu 22%)
EPS 60 Silver on soojustusplaat, mis sobib kasutamiseks hoonete välisseinte põhiosade soojustamisel (uusehitistel ja renoveerimisel) koos kõikide tunnustatud fassaadisüsteemitoodetega. Võrreldes tavapärase valge EPS-iga annab EPS 60 Silver kuni 20 % suuremat energiasäästu. Materjali koostises olevad ained vähendavad oluliselt soojuskiirgusest tulenevat soojakadu. EPS 60 Silveri soojusjuhtivustegur λᴅ = 0,032 W/mK! Fassaaditooted kuuluvad tuleklassi E (Euroclass E – raskesti süttiv materjal) ning koos krohvisüsteemiga omavad tuleklassi B. Hoone alumiste servade, soklite, uste ümbruste ning teiste suuremat survetugevust ja löögitaluvust nõudvate osade soojustamisel soovitame kasutada toodet EPS 100 või EPS 100 Silver või soklis osaliselt pinnasesse paigaldades toodet EPS 120 Perimeeter. Enne viimistlusmaterjalidega katmist soovitame plaatide pindasid karestada parema nakkuvuse saavutamiseks. Soovitame vältida otsese päikesevalguse langemist EPS Silver plaatidele töö- ja ladustamisalal.

EPS 60 Silver eelised:

 • Suur valik eri paksusega (20-500 mm) tooteid võimaldab optimaalset hoonete soojustuse lahendust
 • Mugav paigaldada, sest sademed ja niiskus ei kahjusta materjali tööde ajal
 • Õhekrohvisüsteemid on piisava õhu- ja auruläbilaskvusega
 • Lihtsalt töödeldav, kerge – ei koorma tellinguid
 • Soodsaim fassaadisoojustuslahendus
 
Ladu asub Pärnus. Pakume transporti üle Eesti, sõltumata objekti asukohast. Alates 60’st pakist transport tasuta (v.a. saared). Orienteeruv tarneaeg 2 kuni 7 tööpäeva.

SUPERPAKKUMINE! EPS 60 Fassaad soojustusplaadid

30.0044.00
EUR / pakk (Hind sisaldab käibemaksu 22%)
EPS 60 Fassaad on soojustusplaat, mis sobib kasutamiseks hoonete välisseinte põhiosade soojustamisel (uusehitistel ja renoveerimisel) koos kõikide tunnustatud fassaadisüsteemitoodetega. Fassaaditooted kuuluvad tuleklassi E (Euroclass E – raskesti süttiv materjal) ning koos krohvisüsteemiga omavad tuleklassi B. Hoone alumiste servade, soklite, uste ümbruste ning teiste suuremat survetugevust ja löögitaluvust nõudvate osade soojustamisel soovitame kasutada toodet EPS 100 või EPS 100 Silver või soklis osaliselt pinnasesse paigaldades toodet EPS 120 Perimeeter. Enne viimistlusmaterjalidega katmist soovitame plaatide pindasid karestada parema nakkuvuse saavutamiseks.

EPS 60 Fassaad eelised:

 • Suur valik eri paksusega (20-500 mm) tooteid võimaldab optimaalset hoonete soojustuse lahendust
 • Mugav paigaldada, sest sademed ja niiskus ei kahjusta materjali tööde ajal
 • Õhekrohvisüsteemid on piisava õhu- ja auruläbilaskvusega
 • Lihtsalt töödeldav, kerge – ei koorma tellinguid
 • Soodsaim fassaadisoojustuslahendus
 
Ladu asub Pärnus. Pakume transporti üle Eesti, sõltumata objekti asukohast. Alates 60’st pakist transport tasuta (v.a. saared). Orienteeruv tarneaeg 2 kuni 7 tööpäeva.

TP115 plaatvill (sisekonstruktsioonidele)

27.00
EUR / pakk (Hind sisaldab käibemaksu 22%)
Mõõdud:  50mm. x 610 x 1250mm.   16 plaati/pakis    12,20 m2/pakis 75mm. x 610 x 1250mm.   10 plaati/pakis    7,63 m2/pakis 66mm. x 610 x 1250mm.   12 plaati/pakis    9,15 m2/pakis ECOSE® tehnoloogia abil valmistatud mineraalvillmatid TP 115 on ette nähtud kasutamiseks vaheseinte mürasummutuseks ja soojustamiseks. TP 115 plaadid on ette nähtud paigaldamiseks kergetesse vahe- ja katteseintesse. Aururõhu suure erinevusega ruumide, näiteks kõrge temperatuuri või suhtelise niiskusega ruumide vaheseintesse paigaldamise korral soovitatakse paigaldada soojustuse niiskustõkkekilega külg kõrgema temperatuuri või suhtelise niiskusega ruumi poole. Katteseintesse paigaldamisel peab pealispinna aurutõkkekile olema paigaldatud ruumi sisemuse poole, et kaitsta katteseina niiskuse veeldumise eest.

Üldised omadused

 • Soojusjuhtivus: λD= 0,037 W/mK
 • Tuleohutuse klass: A1
Ladu asub Tallinnas. Pakume transporti üle Eesti, sõltumata objekti asukohast. Orienteeruv tarneaeg 2 kuni 7 tööpäeva.

Ekoboard M plaatvill (sisekonstruktsioonidele)

25.00
EUR / pakk (Hind sisaldab käibemaksu 22%)
Mõõdud: 100mm. x 610 x 1250mm.   8 plaati/pakis    6,1 m2/pakis ECOSE® tehnoloogia abil valmistatud mineraalvillmatid vill on ette nähtud kasutamiseks vaheseinte mürasummutuseks ja soojustamiseks. Villaplaadid on ette nähtud paigaldamiseks kergetesse vahe- ja katteseintesse. Aururõhu suure erinevusega ruumide, näiteks kõrge temperatuuri või suhtelise niiskusega ruumide vaheseintesse paigaldamise korral soovitatakse paigaldada soojustuse niiskustõkkekilega külg kõrgema temperatuuri või suhtelise niiskusega ruumi poole. Katteseintesse paigaldamisel peab pealispinna aurutõkkekile olema paigaldatud ruumi sisemuse poole, et kaitsta katteseina niiskuse veeldumise eest.

Üldised omadused

 • Soojusjuhtivus: λD= 0,039 W/mK
 • Tuleohutuse klass: A1
Ladu asub Tallinnas. Pakume transporti üle Eesti, sõltumata objekti asukohast. Orienteeruv tarneaeg 2 kuni 7 tööpäeva.