Maja soojustamine kvaliteetsete materjalidega tagab küttekulude vähenemise aastakümneteks.
Sestap soovitavad spetsialistid valida soojusisolatsiooni materjale mitte odavama ruutmeetri hinna, vaid ennekõike soojustatava hoone eripäradest lähtudes.
Maja seinte puhul tuleb kõigepealt lähtuda hoone konstruktsioonist. Vastavalt sellele on vaja valida kas vahtplastist või mineraalvillast soojustusmaterjal. Järgmisena peab kindlasti tähelepanu pöörama materjali soojajuhtivusele. Materjali soojaerijuhtivustegur (λ) on materjali kvaliteedi indikaator, mis näitab, kui palju soojusenergiat liigub läbi selle materjali pindalaühiku soojemalt küljelt külmemale; ühik on W/m²K. Mida suurem on λ, seda rohkem sellest materjalist toasoojust majast lahkub.
Alaliste eluruumide soojustamise puhul peab kindlasti kasutama soojustusmaterjale, mille soojaerijuhtivustegur on vähemalt 0,035 W/m²K. Need, mille number jääb 0,040 W/m²Kst kõrgemale, sobivad rohkem hooajaliste hoonete renoveerimiseks, näiteks suvilad, kus talvel palju ei viibita. Ventileeritavate fassaadide puhul kasutatakse peamiselt pehmeid kivi- või klaasvillasid.
Plaatvill on jäigem ja hoib konstruktsioonis paremini oma kuju. Rullvill on pehmem ning seda võiks kasutada samuti pigem suvilate jt mittealaliste eluruumide soojustamisel. Krohvfassaadide puhul kasutatakse jäiku kivivilla plaate või fassaadi vahtplasti. Kõige levinumad vahtplastist fassaaditooted on markeeringuga EPS 60 või EPS 60 Silver. Vahtplasti soojaerijuhtivustegur on 0,035–0,037 W/m²K. EPS 60 Silver on mustadest vahplastigraanulitest ning lisanditega, mis suurendavad kiirguse peegeldumis- ja neeldumisomadusi. Selle toote soojaisolatsiooni omadused on ca 20% paremad kui tavalisel valgel vahtplasti